Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

Bezpieczeństwo

Chroń swoje pieniądze i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z bankowości internetowej i mobilnej Pekao24:

 • Korzystaj jedynie z legalnego oprogramowania.
 • Zabezpiecz swój komputer i urządzenie mobilne. Używaj zapór sieciowych i programów antywirusowych, na bieżąco je aktualizuj. Ustanów hasło do routera.
 • Świadomie dokonuj wyboru przeglądarki internetowej oraz dokonaj jej właściwych ustawień. Włącz ochronę anty-phishingową w przeglądarce.
 • Nie korzystaj z Pekao24 w kawiarenkach internetowych i w innych publicznych miejscach dostępu do sieci.
 • Loguj się wyłącznie na stronie www.pekao24.pl. Przed logowaniem do serwisów zawsze sprawdzaj, czy Twoja przeglądarka pokazuje symbol kłódki, a adres strony zaczyna się od https://. Nie podawaj poufnych informacji na stronach przypominających swoim wyglądem strony Banku. Sprawdzaj certyfikaty zabezpieczeń. Loguj się wyłącznie osobiście przy użyciu numeru klienta i hasła (przy pierwszym logowaniu do serwisu internetowego podajesz numer klienta i PIN). Pamiętaj! Kody jednorazowe nie służą do logowania!
 • Numery PIN do PekaoTokena, tokena sprzętowego i aplikacji mobilnej powinny różnić się od PIN-u, którego używasz w serwisie telefonicznym, powinny być również inne niż PIN do telefonu. Wybierz kombinację cyfr trudniejszą do odgadnięcia niż data Twoich urodzin.
 • Dbaj o poufność danych do logowania. Powinny być one przechowywane z zachowaniem należytej staranności oraz nieudostępniane osobom trzecim. Ujawnienie tych danych innym osobom czy instytucjom stanowi naruszenie Regulaminu rachunków bankowych Banku Pekao S.A. dla osób fizycznych.
 • Pamiętaj, Bank nie wysyła adresu czy linku do logowania e-mailem lub przez komunikator. Nie poprosimy Cię również w tej formie o odesłanie PIN-u, numeru karty kredytowej czy kodów jednorazowych. Wszystkie maile z taką treścią to próby oszustwa i podszycia się pod instytucję finansową. Jeśli dostaniesz taką wiadomość, nie wykonuj żadnych wskazanych w mailu operacji! Powiadom o tym Bank poprzez pocztę wewnętrzną serwisu internetowego Pekao24, a w razie potrzeby niezwłocznie skontaktuj się z konsultantem Pekao24 pod numerami 800 380 380 (opłata za połączenie wg cennika operatora) lub +48 42 683 83 80, 801 365 365 (opłata za połączenie wg cennika operatora) lub +48 42 683 82 32. Kontakt jest możliwy przez całą dobę.
 • Zachowaj ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do wiadomości e-mail pochodzących od nieznanych nadawców. Zalecamy nie odpowiadać na takie wiadomości i nie otwierać przesłanych załączników lub linków. Nie ufaj nadawcy wiadomości e-mail. Oszuści mają możliwość spreparowania wiadomości tak, by sprawiała wrażenie, że wysłała ją osoba, lub instytucja, której ufasz.
 • Do korzystania z bankowości internetowej czy mobilnej Pekao24 nie są potrzebne żadne certyfikaty bezpieczeństwa, Bank ich nie wysyła oraz nie prosi o ich instalacje.
 • Nie instaluj na komputerze i na urządzeniu mobilnym oprogramowania ze źródeł, do których nie masz zaufania. Niektóre aplikacje mogą umożliwić osobom niepowołanym śledzenie danych wpisywanych w przeglądarce, rejestrować działania podejmowane w Internecie czy automatycznie przekierowywać wiadomości SMS z kodem do autoryzacji.
 • Podczas kontaktów telefonicznych Bank nigdy nie prosi o podanie numeru PIN do Pekao24. Logowanie do usług telefonicznych odbywa się ZAWSZE w serwisach automatycznych. Bank nigdy nie prosi o podanie pełnego hasła do serwisu internetowego, aplikacji mobilnej i serwisu mobilnego.
 • Nie korzystaj z serwisów realizujących płatności, które wymagają ujawnienia loginu, hasła czy kodu do autoryzacji operacji.
 • Pamiętaj, Bank:
  - nigdy nie będzie przekazywać poufnych informacji dotyczących korzystania z bankowości elektronicznej i zmian w procedurach bezpieczeństwa w wiadomościach e-mail wysyłanych na prywatne skrzynki e-mail;
  - nigdy nie będzie prosić o podanie nazwy producenta, modelu i numeru telefonu do PekaoSMS podczas logowania do serwisu internetowego, aplikacji mobilnej i serwisu mobilnego;
  - nigdy nie będzie prosić o wykonywanie w ramach testów przelewów lub innych operacji związanych z Pekao24.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zapoznaj się z poradnikiem Związku Banków Polskich na temat bezpieczeństwa transakcji bankowych w internecie.

Bezpieczeństwo w aplikacji mobilnej i aplikacji na tablety

 • Zabezpiecz swoje urządzenie za pomocą programów antywirusowych.
 • Nie korzystaj z aplikacji poprzez publiczne sieci Wi-Fi. Jeżeli korzystasz w domu z sieci Wi-Fi, ustanów hasło do routera.
 • Do aplikacji na tablety loguj się wyłącznie przy użyciu numeru klienta i hasła maskowanego - pamiętaj, że Bank nigdy nie prosi o podanie pełnego hasła podczas logowania.
 • Do PeoPay logujemy się odciskiem palca, PIN lub hasłem maskowanym w zależności od ustawień w aplikacji.
 • Numery PIN do PekaoTokena, tokena sprzętowego i aplikacji mobilnej powinny różnić się od PIN-u, którego używasz w serwisie telefonicznym i inne niż PIN do telefonu. Wybierz kombinację cyfr trudniejszą do odgadnięcia niż data Twoich urodzin.
 • Pamiętaj o wylogowaniu się po zakończeniu pracy w części transakcyjnej aplikacji.
 • Nie pozostawiaj urządzenia w miejscach publicznie dostępnych.
 • Ustanów PIN/ hasło do odblokowania telefonu lub tabletu.
 • Nie instaluj programów z niewiarygodnych źródeł i nie uruchamiaj programów przesłanych mailem. Zabezpiecz urządzenie programem antywirusowym.
 • W przypadku utraty urządzenia pamiętaj o konieczności niezwłocznego zablokowania kanału aplikacja mobilna w serwisie internetowym lub u konsultanta.
 • Pamiętaj aby usunąć aplikację ze starego urządzenia w przypadku jego zmiany.

Dodatkowo - dla Android:

 • Aplikacja na tablety ma uprawnienia do: komunikacji sieciowej, Twojej lokalizacji, czytania danych kontaktu i unikalnych danych telefonu lub tabletu, wysyłania wiadomości sms i email.
 • Aplikacja PeoPay ma uprawnienia do: wykonywania zdjęć i filmów wideo, odczytywania kontaktów, znajdywania kont na urządzeniu, dostępu do przybliżonej i dokładnej lokalizacji, odczytywania, modyfikowania i usuwania zawartości karty pamięci, odczytywania stanu i informacji o urządzeniu, bezpośredniego wybierania numerów telefonów, kontrolowania łączności NFC, sterowania wibracjami, pełnego dostępu do sieci, zapobiegania przejściu telefonu w tryb uśpienia, wyświetlania połączeń sieciowych, odbierania danych z internetu oraz używania czytnika linii papilarnych.

Kody SMS - wygodne i bezpieczne

Kod SMS to ciąg sześciu cyfr służący do zatwierdzania niektórych operacji, zlecanych w serwisie internetowym, serwisie mobilnym, w aplikacji mobilnej na tablety oraz u konsultanta.

Kody SMS są:

 • Bezpieczne - ponieważ są przesyłane na wskazany przez użytkownika numer telefonu komórkowego . Każdy kod może być wykorzystany do zatwierdzenia tylko jednej, konkretnej operacji, dla której został wygenerowany. Jej szczegóły otrzymasz wraz z kodem w przesłanej wiadomości tekstowej. Ponieważ każdy kod jest unikalny, tylko Ty możesz go wykorzystać.
 • Wygodne - nie musisz nosić ze sobą aktywnej karty kodów jednorazowych lub tokena sprzętowego. Kod SMS otrzymasz bezpośrednio na Twoją komórkę, podczas realizacji operacji wymagającej potwierdzenia. Jedyne, czego potrzebujesz to telefon komórkowy o numerze zarejestrowanym w Banku.
 • Nowoczesne - kody SMS są przesyłane do użytkownika w ciągu kilku minut.

Koszt wysłania jednego kodu SMS wynosi 20 groszy.

Bezpieczeństwo

Sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa