Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

Aktualności

04.04.2012

Aplikacja mobilna Pekao24 najlepsza!

Aplikacja mobilna Pekao24 zwyciężyła w rankingu na najbardziej użyteczne aplikacje mobilne wśród dostępnych na rynku rozwiązań polskich banków, zdobywając 85 na 96 możliwych punktów. Uzyskała również najwyższe noty w zestawieniu aplikacji na systemy iOS i Android.

Spośród oferty 39 banków firma Janmedia Interactive przebadała 10, które oferują aplikację bankowości mobilnej. Podczas analizy eksperci oceniali 5 obszarów użyteczności aplikacji: nawigację i strukturę, treść strony, informacje zwrotne i pomoc, grafikę oraz wprowadzanie danych. Eksperci mieli do wykonania
3 zadania: założenie lokaty, wykonanie przelewu zdefiniowanego oraz sprawdzenie stanu posiadanego kredytu.

Aplikacja mobilna w Pekao działa na wszystkich najpopularniejszych urządzeniach mobilnych i obsługuje większość systemów operacyjnych: Symbian, Android, iOS, BlackBerry, Windows Mobile, Java, co stanowi 96 proc. rynku urządzeń mobilnych w Polsce. Po 4 miesiącach od wprowadzenia aplikacji ściągnęło ją już ok. 50 tysięcy użytkowników.

Dzięki aplikacji mobilnej Banku Pekao, klienci mogą wykonywać nie tylko podstawowe operacje, takie jak: przelewy na dowolny rachunek, przelewy zdefiniowane, z rachunku karty oraz otwierać lokaty, ale również mają dostęp do geolokalizacji placówek, bankomatów oraz punktów rabatowych. Mogą także znaleźć dane swojego Doradcy Osobistego oraz zlecić kontakt poprzez dedykowany formularz. Klienci mają też dostęp
do szerokiego pakietu informacji bez konieczności logowania m.in. kursów walut i kalkulatora, czy mapy
z wyszukiwarką punktów rabatowych, domów maklerskich.

Jest to kolejny sukces aplikacji mobilnej Banku Pekao SA, która w lutym 2012 r. została nagrodzona jako najlepsza aplikacja bankowości mobilnej w konkursie Mobile Trends Awards zorganizowanym przez Firmę ClickMaster Polska.

Więcej informacji na temat aplikacji mobilnej Pekao24 można uzyskać na stronie impekao24.pl

Pełen raport użyteczności bankowych aplikacji mobilnych jest dostępny pod adresem: http://jestem.mobi/.

Pozostałe